Logo

Voor de eerste keer hebben we alles van stal kunnen halen op onze nieuwe locatie; de videocamera leverde samen met de nieuwe beamer loepzuivere plaatjes op het projectiescherm, alle verlengsnoeren uitgerold en 16 enthousiaste mannen die bijna allemaal hun bindkoffer hadden meegenomen. Let wel: meebinden is niet verplicht, gezellig even bijpraten met leden van je vliegviscluppie die je al een tijdje niet meer gesproken hebt hoort er ook bij!
Deze avond hadden we voor de derde keer Martin Westbeek bij ons op bezoek,

image054

een gerenomeerde binder uit het zuiden van ons land. Hij is lid van het Pro-team (promotie) van de firma Textreme (bindgarens etc.), en daar vragen ze je niet voor als je je haak nog steeds achterstevoren in de vise zet!

Toch maakt Martin geen over the top, ingewikkelde kunstvliegen, eerder goed doordachte, snel te binden vliegen die zo te zien prima vangers zijn.

Hij knoopte voor ons twee vliegen: 1e een droge vlieg die toch half onder water gevist wordt: een CRIPPLE. Dit is een eendagsvlieg die als emerger er niet in slaagt om zijn staarteinde te bevrijden uit de nimfhuid. Daardoor kan ze niet wegvliegen, hoewel de vleugels mooi opgepompt boven het water uitsteken. De vissen weten ook dat deze vliegen "sitting ducks" zijn, op hun dooie gemak komen ze ze halen.

image055

Een witte toef hertenhaar of snowshoe zorgt er voor dat je de vlieg in zijn drift stroomafwaarts goed kunt volgen.
De 2e vlieg is nog simpeler om te bouwen, en bedoeld voor de snelstromende diepe geulen in de rivier. Juist: Czech-nimfen.

image056     image057

De vlieg is van Spaanse oorsprong met de mooie naam PERDIGON. Vier staartfibers, van een Spaanse haan, de coque de Leon, in de haakbocht van de jighaak, glitterspul als lijfje en een tungsten kraal voorop met daarachter een korte looddraadwikkeling. Afwerken met UV-hars en vissen maar. Dit vliegje valt als een dieptebom naar de boden door de combinatie van tungsten en weinig weerstand gevend, overig materiaal.

image058

image059

Kortom: weer een heel geslaagde avond!